General Information

Institutional Information: Tıp Fakültesi, Temel Tıp Bilimleri, Tıbbi Biyoloji
Research Areas: Health Sciences

Metrics

Publication

131

Citation (WoS)

875

H-Index (WoS)

19

Citation (Scopus)

993

H-Index (Scopus)

20

Project

13

Thesis Advisory

11

Open Access

27
UN Sustainable Development Goals

Biography

Ankara, Beypazarı’nda doğdu. İlkokulu ve Orta öğrenimini 1982 yılında Beypazarı Lisesi’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi’nden 1986 yılında mezun oldu. 1987 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalına Araştırma Görevlisi olarak atandı. 1989 yılında Yüksek Lisansını tamamladı. 1989 yılında Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalında Doktora eğitimine başladı ve 15 Şubat 1993’te Tıbbi Biyoloji Bilim Dalı’nda "Bilim Doktoru" ünvanını aldı. 1993 yılında Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalına Öğretim Görevlisi olarak atandı. Mart 1995 tarihinde Yardımcı Doçent kadrosuna atandı. 14 Haziran - 14 Eylül 1995 tarihleri arasında Leuven Üniversitesi İnsan Genetiği Merkezinde "Moleküler Biyolojik Teknikler" ile ilgili çalışmalarda bulundu. 1998 tarihinde Doçent Dr. Ünvanı aldı. 2004 tarihinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbı Biyoloji Anabilim Dalında Profesörlük kadrosuna yükseltilerek atandı.

Akademik çalışmalarını deneysel diyabet, deneysel kanser ve hastalıklar (özellikle diyabet ve kanser) ile genetik polimorfizmler arasındaki ilişki üzerinde yapmış ve halen de kanser ve diyabetle ilgili genetik ve moleküler biyolojik çalışmaları yürütmektedir.

Uluslararası ve ulusal indekslerde taranan dergilerde yayımlanmış makaleleri, uluslararası ve ulusal kongrelerde sunulmuş bildirileri bulunmaktadır. Bilimsel dergilerde editör, yayın kurulu üyeliği ve hakemlik gibi görevlerde bulunmuştur. Çeşitli bilimsel kongrelerde ve kurslarda düzenleme kurulu üyeliği, bilim kurulu üyeliği ve konferans sunumu gibi bilimsel görevlerde bulunmuştur. Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nda lisans ve lisansüstü dersler vermiştir.

Farklı zamanlarda Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü, Senato Üyeliği, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyeliği, Tıp Fakültesi Satınalma Komisyon Başkanlığı, Akciğer ve Plevra Kanserleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Danışma Kurulu üyeliği,  Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Başkanlığı, Tıp Fakültesi Fakülte Kurulu Üyeliği, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

       Halen Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalında Öğretim Üyesi ve Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır(Güncelleme Tarihi: 24.01.2022).