General Information

Institutional Information: Sağlık Bilimleri Fakültesi, Ebelik
Research Areas: Gynecology and Obstetrics Nursing

Names in Publications: Unutkan Aysegul

Metrics

Publication

59

Project

3
UN Sustainable Development Goals

Biography

Ayşegül UNUTKAN 1987 yılında Ermenek'te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Karaman’da tamamladı. Lisans eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde 2009 yılında tamamladı. Unutkan, Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Doğum ve Kadın Sağlığı Hemşireliği’nde doktora eğitimini tamamlayarak 2018 yılında ‘doktor’ ünvanı aldı.

2009-2012 yılları arasında Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde hemşire olarak görev yapmıştır. 2012-2018 yılları arasında Dumlupınar Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Ebelik bölümünde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2018 yılından bu yana Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümünde görev yapmaktadır. Unutkan ayrıca 2021 yılından bu yana Kütahya Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’nü yürütmektedir.

Unutkan’ın alanı ile ilgili ulusal ve uluslararası makale, bildiri, proje, kitap ve kitap bölümleri bulunmaktadır. Doğum korkusu, doğum travması, obstetrik şiddet ve kadına yönelik şiddet spesifik çalışma alanlarıdır. 

Contact

Email
aysegul.unutkan@ksbu.edu.tr
Web Page
https://avesis.ksbu.edu.tr/aysegul.unutkan
Address
Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Germiyan Kampüs Kütahya Sağlık Bilimleri Fakültesi Kütahya/Merkez